Dolar : Alış : 3.8390 / Satış : 3.8459
Euro : Alış : 4.5092 / Satış : 4.5173
On Başlık
HAVA DURUMU
hava durumu

BANDIRMA18°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 2597 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet TÜM; Referandum için Gönen’de

09 Mart 2017
Ana Sayfa » Bandırma Haberleri » Mehmet TÜM; Referandum için Gönen’de

Referandum  çalışması için TBMM deki çalışmalarına ara vererek, bölgeyi dolaşan   Balıkesir Milletvekili ve CHP PM üyesi Mehmet TÜM , Gönen’de bir dizi etkinliklere katılarak yurttaşlarla bir araya geldi. 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar Günü kutlamaları  kapsamında ADD  ve CHP Gönen İlçe Başkanlığınca ortaklaşa düzenlen törene katılan Tüm, Parti Çelengini Atatürk büstüne bizzat kendisi koyarak, yurttaşlardan takdir aldı.

Türkiye ciddi yol ayrımında

Daha sonra Gönen de esnaflarla görüşen Mehmet TÜM, Balıkesir tüm ilçeleriyle birlikte bir bütün olarak Kuvay-ı Milliyenin kentidir. Kurtuluş Savaşında  Mustafa Kemal Atatürk’e koşulsuz destek veren halkımız, bu günde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu  TBMM ‘ye , Parlamenter  demokrasiye sahip çıkarak HAYIR diyecektir. Bu Referandum, sıradan bir referandum değildir. Türkiye  ciddi bir yol ayrımına gelmiştir.  Geldiğimiz bu yol ayrımında, umuyorum ki halkımız,  tek adamcı , saltanat heveslilerine HAYIR diyerek gerekli cevabı en iyi şekilde verecektir dedi.

Kadının olmadığı yerde uygarlık olmaz

8 Mart kutlamaları kapsamında, Gönen Devlet hastanesinde yatan kadın hastaları ziyaret eden Mehmet TÜM, “ bu kadınlar günü değil, emekçi kadınlar günüdür. Kadının emek hakları uğruna  canlarını verdikleri  şanlı bir hüzün günüdür. Her kadın emekçidir. Yani kadın emektir.” dedi. Kadınların dışlandığı, cinayetlere kurban gittiği, her türlü  ayrımcılığa tabi tutulduğu bir ülkenin uygarlıktan nasibi alamayacağını “dile getiren Tüm, “Kadınların üretimde olmadığı, siyasette olmadığı, hayatın her alanında yeterli ölçüde yer almadığı” ülkelerde demokrasi gelişmez, ekonomi büyümez, uygarlık oluşmaz” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Hayır derse , Türkiye’de Hayır diyecek

8 Mart’ın bu anlamda öneminin iyi anlaşılması gerekir diyen TÜM, ”Bu referandum da asıl lokomotif güç kadınlar olacaktır, çünkü Cumhuriyet  ve Demokrasi Türk kadını için büyük bir kazanımdır. Bundan vazgeçmek, geri dönmek, kadınlarımızı tekrar eve kapatmak, ikinci sınıf yurttaş olarak görmektir, ifadesini kullandı.  16 Nisan’a kadar bölgede olacağını söyleyen Tüm,  Balıkesir Halkı HAYIR diyerek, Türkiye örnek olacaktır. Çünkü Balıkesir hayır derse Türkiye’de Hayır diyecektir dedi.

Medyasal Ajans