Dolar : Alış : 3.8390 / Satış : 3.8459
Euro : Alış : 4.5092 / Satış : 4.5173
On Başlık
HAVA DURUMU
hava durumu

BANDIRMA18°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 2597 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Alevi Kültür Derneğinden Cem Evi Yardım Kermesi

15 Nisan 2014
Ana Sayfa » GÜNCEL » Alevi Kültür Derneğinden Cem Evi Yardım Kermesi
Bandırma Alevi Kültür Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen yardım kermesine ilgi yoğun oldu. Yeni yapılan Cemevi İnşaatına yardım toplamak için düzenlenen Kermese Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve SODEV Genel Sekreteri Mehmet Tüm’de katıldı. Gerçekleştirilen kermeste hanımların yaptığı onlarca ev iş yemekler, mantı, börek ve kurabiyeler büyük ilgi gördü.
Kermes faaliyeti hakkında bilgi veren Bandırma Alevi Kültür Derneği Başkanı Sevim Dektaş  “Yapımı devam eden Cemevi İnşaatı için sosyal yardımlaşma ve dayanışma kermesi düzenledik. Bu etkinlik yönetim kurulu ile kadın kolları ve üyelerimizin destekleri ile sağlanmıştır. Toplumları ayakta tutan temel kavramlar hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşliktir. Bu özellik yalnız Türk milletinde görülmektedir. Amacımız bir an önce cemevini hayata geçirmek” dedi.
Kermese katılarak destek veren Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza cemevinin bir an önce hayata geçmesini temenni ederek “Sevim hanımın dediği gibi çok güzel amaçlar ile oluşturulmuş bir kermes. Uzun zamandır yapımı devam eden cemevinin inşaatına katkı için bu kermes düzenleniyor. Bu işin kahramanlığını yapan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Onları çalışmalarından dolayı kutluyorum. İnşallah el birliği ile bu kültür evimizi bitirip hayata geçireceğiz. Ben burada olmaktan büyük onur duyuyorum. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Medyasal Ajans